Kas tahad teada, kuidas luua oma ettevõttele KIIRE, VÕIMAS ja INTELLIGENTNE turundus? LIITU meie iganädalase UUDISKIRJAGA, kus jagame internetiturunduse ABC-d ning parimate praktikate kokkuvõtet meie ettevõtluse ABC blogist.
WordPressis hästi toimiva veebisaidi loomine hõlmab strateegilise planeerimise, disaini ja tehnilise teostuse kombinatsiooni. Üldiselt võib mõelda veebisaidi loomisest neljas suures sammus:
1) Otsustage, milline on teie veebisaidi eesmärk: Selleks, et ehitada hästi funktsioneeriv veebileht on oluline kõigepealt lahti defineerida mis on täpselt veebisaidi eesmärk. Milliseid ärifunktsioone ta toetab ja millisel viisil. Sõltuvalt sellest milline on teie äri, mis tööstuses te töötate ning kes on teie kliendid, võib teie ettevõtte jaoks optimaalne digiturundus lahendus võtta väga erineva kuju.
Mõned enamlevinud veebisaitide tüübid:
2) Valige õige majutusteenus ja domeen: valige usaldusväärne majutusteenus, mis pakub WordPressi spetsiifilist majutust. Kindlustage domeeninimi, mis peegeldab teie kaubamärki ja on kasutajatele lihtne meelde jätta.
Majutuse valimisel on oluline silmas pidada:
Mõned üldlevinumad veebimajutuse pakkujad, kes võimaldab ka wordpressi installeerimist leiate siit:
3) WordPressi ja Elementori Paigaldamine: Pärast sobiva majutusteenuse ja domeeni valimist paigaldage WordPress – enamik majutusteenuseid pakub selleks ühe klõpsuga lahendust. Järgmisena installige Elementor, mis lihtsustab veebilehe loomist ilma kodeerimiseta:
Elementor pakub nii tasuta kui ka tasulist versiooni, mis annab rohkem disainivõimalusi ja funktsionaalsust.
4) Teema Valimine: Teema määrab veebilehe visuaalse stiili ja kasutajakogemuse. Valige teema, mis sobib teie brändi identiteediga ning on optimeeritud kiiruse ja SEO jaoks. Selleks minge Välimus > Teemad > Lisa uus, sirvige saadaval olevaid teemasid või laadige üles oma kohandatud lahendus.
Hea teema peaks olema kiire, mobiilisõbralik ja pakkuma vajalikke kohandamisvõimalusi. Kui kasutate Elementorit, soovitatakse valida kergesti kohandatav ja lihtne teema, näiteks Hello Elementor või Astra, mis töötavad sujuvalt leheehitajaga. Suurema valiku teemasid leiab siit:
1) sobiva veebisaidi ülesehituse loomine: selleks, et luua sobiv veebisaidi struktuur tuleb otsustada millist infot on külastajale vaja anda, et motiveerida teda tegema otsust. Üldiselt enamus veebisaite on üles ehitatud üsna standardse mustri järgi ning sisaldavad vähemalt 5+ alalehte.
Tüüpiline veebisaidi ülesehitus:
2) sisutekstide loomine (inglise keeles „copywriting“): Sisutekstide loomine veebilehele algab enda klientide sihtgrupi mõistmisest. Tuleb lahti mõtestada enda jaoks kuidas klient mõtleb ja millist infot ta otsib. Kõige paremini teavad seda iga antud ettevõtte müügiinimesed, kes päevast päeva tegelevad klientidega ning nende korduvate küsimustega toodete ja teenuste kohta. Sisutekstide kirjutamine (inglise keeles “copywriting”) on omaette teadus, mis võib minna lõputult keeruliseks. Kuid esialgu on mõistlik lähtuda sellest, kuidas ettevõtte juba oma teenuseid ja tooteid müüb. Esialgne sisutekst veebisaidile pole midagi muud kui igapäevane müügiinimeste vestlus klientidega, mis on kohaldatud sobiva teie lehe olemasoleva struktuuri ja disainiga. Lihtsus, selgesõnalisus ja informatiivsus on märksõnad millele esialgu keskenduda.
3) piltide valimine: Piltide valimine veebilehele on oluline samm, mis mõjutab kasutajakogemust ja brändi tajumist. Oluline on valida kvaliteetsed, asjakohased fotod, mis toetavad brändi sõnumit ja suurendavad visuaalset atraktiivsust. Kasuta tuleks originaalseid või autoriõigustega kaitstud pilte, et vältida õiguslikke probleeme. Mõistlik on ka segada omavahel pilte, mis on alla laetud andmebaasidest (inglise keeles „stock images“) ning ise tehtud pilte. See tagab veebisaidi originaalse väljanägemise.
4) videote kasutamine: Videote kasutamine veebilehel tõstab sisu dünaamilisust ja kaasahaaravust. Üks variant on otsida kvaliteetseid, teie sõnumit ja brändi väärtusi toetavaid videoid. Teine variant on lasta teha enda ettevõttele, toodetele või teenustele tutvustav video. Kasutage autoriõigusega kaitstud materjale hoolikalt, eelistades originaalloomingut või litsentsitud sisu.
Põhjused miks kasutada videoid veebilehel:
1) Elementor liidese kasutamine: Elementor liidese kasutamine WordPressi veebisaidil võimaldab intuitiivset lohistamisliidest (inglise keeles „drag and drop“), mis teeb lehe kujundamise lihtsaks ja kiireks. Pakkudes laia valikut kohandatavaid vidinaid ja mallielemente, võimaldab Elementor luua professionaalse välimusega veebilehti ilma koodikirjutamise oskuseta.
2) Veebisaidi optimeerimine mobiili ja tahvelarvuti jaoks: Kuna umbkaudu pooled veebisaidi külastajad tulevad läbi mobiili ja tahvelarvuti siis on oluline, et veebisait oleks optimeeritud töötama ka nendel seadmetel. WordPress pakub üsna lihtsat ja intuitiivset süsteemi, kuidas seda teostada.
3) Veebisaidi optimeerimine otsingumootorite jaoks (inglise keeles „Search engine optimization“ ehk SEO): Sarnaselt sisutekstide kirjutamisele on ka otsingumootori indekseerimise parendamine omaette teadus. Indekseerimist otsingumootorites mõjutab palju erinevaid tegureid nagu veebisaidi struktuur, saidil tehtud tehnilisest ja sisu optimeerimisest, kuni selleni välja millised saidivälised lingid suunavad teie lehele. Veebisaidi optimeerimine otsingumootorite jaoks täismahus on pikk protsess ning tulemusi pole võimalik peentäpsusega ette ennustada. Siiski on mõned lihtsad tegevused mille elluviimisel võib veebisaidi otsingumootorite optimeerimist lugeda „piisavaks, et alustada“:
Veebisaidi testimine kujutab endast veebilehe kui terviku läbikäimist kõikidel meediumitel (arvuti, telefon, tahvelarvuti) ning kõikide vajalike funktsioonide raames. Lisaks on ka hea mõte kasutada erinevate inimeste seadmeid, kuna veebisait võib kuvada ja funktsioneerida teistmoodi, kui seda kuvab näiteks 5 erinevat mobiiltelefoni.
Hästi tehtud veebisaidi omadused, mida tuleks testida erinevatel seadmetel (ideaalis vähemalt 5 inimese seadmetega):
Õnnitleme kui teil oli kannatust, et terve see pikk tehniline artikkel lõpuni lugeda. Loodame, et tulemusena saite piisavalt meeleselgust, et alustada enda diginähtavuse loomisega läbi esimese veebilehe ehitamise. Kui on mingi asjakohane teema, mis on arusaamatu või millele otsite lahendust, siis võite alati meiega ühendust võtta.